Bielizna koronkowa: obowiązkowy element garderoby

Bielizna koronkowa

W każdej kategorii damskich ubrań znajdziemy co najmniej jeden ich typ, którego posiadanie stanowi obowiązek każdej stylowej kobiety. O ile w przypadku sukienek może to być popularna „mała czarna”, o tyle mając do czynienia z bardziej intymną częścią garderoby, pierwszym określeniem przychodzącym nam na myśl jest zazwyczaj bielizna koronkowa.

 

Kobieca pewność siebie

Założenie bielizny koronkowej w wielu przypadkach zwiększa pewność siebie – zarówno w zwyczajnych, codziennych sytuacjach, jak i podczas intymnych spotkań z partnerem. Dobrze dopasowana bielizna tego typu jest ponadto niezwykle wygodna, co również nie pozostaje bez znaczenia dla wielu pań.

 

Na co dzień i do sypialni

Bielizna koronkowa występuje na ogół w dwóch różnych wariantach. Pierwszy z nich przeznaczony jest do użytku na co dzień. Drugi zaś zdecydowanie lepiej sprawdza się w sypialni, gdzie jest w stanie spotęgować wrażenie, jakie zrobimy na naszym partnerze. Najczęściej mamy tu do czynienia ze skąpym krojem i wstawkami z przezroczystego materiału, jedynie częściowo zasłaniającego nasze wdzięki.

 

Mnogość wzorów i fasonów

Dostępne w polskich sklepach zestawy bielizny koronkowej oferowane są w wielu wzorach: począwszy od tych tradycyjnych, aż po najbardziej egzotyczne. Dość często mamy ponadto do czynienia z kostiumami jednoczęściowymi, wbrew pozorom wcale nie gorzej prezentującymi się od ich dwuczęściowych odpowiedników.

 

Pewnego rodzaju rozczarowania możemy jednak doznać ze względu na niezbyt szeroką paletę kolorów. Bielizna koronkowa oferowana w większości polskich sklepów jest niemal zawsze albo czarna, albo biała. Z wariantami barwnymi mamy do czynienia znacznie rzadziej, a i tak najczęściej sprowadzają się do zaledwie kilku kolorów – przede wszystkim czerwonego, różowego i niebieskiego.

 

Oczywiście ograniczona liczba powszechnie stosowanych barw może zostać w pewnym stopniu uzasadniona. Nie każdy kolor tak samo dobrze komponuje się bowiem z odcieniem naszego ciała (zwłaszcza, że rolą bielizny koronkowej jest uwypuklenie zalet naszej anatomii). Ponadto tego rodzaju zestawy powinny być z założenia eleganckie, a trudno wyobrazić sobie kolory bardziej związane z tą cechą aniżeli czerń i biel.

 

Bielizna koronkowa na prezent

Jeśli pragniemy poszerzyć zawartość naszej szafy o bieliznę koronkową, warto spróbować podpuścić naszego partnera do jej zakupu – na przykład z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Możemy przy tym żartobliwie zwrócić uwagę na fakt, iż bardzo chętnie mu zaprezentujemy, jak zakupiony zestaw wygląda na naszym ciele.