Jak wybrać i nosić koronkową bieliznę?

Niby skryta pod ubraniem jest jednak niezwykle istotna. Wybierając bieliznę możemy kierować się różnymi kryteriami. Jednym z nich może być materiał, z którego jest uszyta. Biorąc pod uwagę to kryterium możemy wybierać bieliznę uszytą z naturalnych tkanin lub sztucznych. Ta pierwsza jest lekka, przewiewna, skóra może w niej oddychać. Ale większość kobiet wybiera bieliznę, kierując się przede wszystkim tym, jak ona wygląda. Tutaj bez wątpienia palmę pierwszeństwa należy przyznać bieliźnie koronkowej.

Bielizna koronkowa

Jak dobrać właściwy rozmiar?Prawidłowy rozmiar bielizny

Niezależnie od tego, czy kupujemy majtki czy biustonosz powinniśmy pamiętać, że najważniejsze jest dobranie właściwego rozmiaru. Zbyt mały lub zbyt duży biustonosz zaburzy proporcje sylwetki. Z kolei majtki w zbyt małym rozmiarze będą wbijać się w pośladki i nieestetycznie odznaczać się pod ubraniami.

Aby dobrać właściwy rozmiar biustonosza, musimy więc zmierzyć swój obwód pod biustem. Z kolei zakup właściwego rozmiaru majtek będzie łatwiejszy, kiedy najpierw zmierzymy obwód bioder.

 

Typ sylwetki a rodzaj biustonosza

Rodzaj biustonosza

Kupując nowy, koronkowy biustonosz musimy pamiętać o typie swojej sylwetki oraz o tym, że w zależności od tego, jaki ma on kształt miseczek, nasz biust będzie wydawał się rozmiar mniejszy lub wręcz przeciwnie, zyskamy rozmiar więcej. Panie o małym biuście i szerokich biodrach powinny wybierać biustonosze typu plunge lub push up. Dla kobiet, które chcą unieść piersi do góry najlepszym rodzajem jest biustonosz balkonetka. Panie, które mają duże piersi powinny wybierać modele z zabudowanymi miseczkami i szerokimi ramiączkami.

 

Jakie majtki wybrać?

 

Wybierając majtki, także należy brać pod uwagę typ sylwetki. Mocno zabudowane majtki są idealne dla kobiet, które mają obfite biodra. W przypadku pań, które mają wystający brzuszek najlepszy fason majtek to taki, który kończy się na wysokości linii brzucha.

 

Jaki kolor wybrać?

Na pewno warto kupić koronkową bieliznę w czarnym kolorze. To kolor, który nadaje koronkowej bieliźnie drobinę erotyzmu. Czarna koronkowa bielizna jest także elegancka, a  dodatkowo mocno wyszczupla. W garderobie powinien się więc znaleźć przynajmniej jeden komplet czarnej bielizny. Na specjalne okazje z pewnością przyda się nam również bielizna w kolorze czerwonym. Jest to kolor bardzo mocny, równie seksowny i uwodzicielski, jak czarny. Spora liczba kobiet bardzo chętnie wybiera także koronkową bieliznę w kolorze różowym. Nie jest ona tak uwodzicielska, jak czarna i czerwona, ale jest bardzo romantyczna i kobieca. Z pewnością przyda nam się także komplet bielizny w cielistym kolorze.